fbpx

Dlaczego lepiej powierzyć księgowość profesjonalnemu biuru rachunkowemu?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, przedsiębiorca ma znacznie mniej problemów i ma więcej wolnego czasu, który może poświęcić na rozwój swojego biznesu.

Każdy przedsiębiorca ma wiele rzeczy do zrobienia i decydowania przy otwieraniu swojego biznesu, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy spółka prawa handlowego. Inwestowanie swoich zasobów i czasu zwiększa ryzyko utraty pomysłu na biznes z oczu.

W trudniejszej sytuacji znajdują się zwłaszcza inwestorzy, którzy wkraczają na nowe rynki za granicą. Środowisko obce z wielu punktów widzenia: język, nowa kultura, inna mentalność i inaczej interpretowany system legislacyjny.

Polska na szczęście od wielu lat jest członkiem Unii Europejskiej i wiele praw zostało ujednoliconych, jednak nadal istnieją znaczne różnice.

Dostępne opcje to:

Zrobię to sam

Choć jest wielu obcokrajowców, którzy dobrze władają tym językiem, są to osoby mieszkające w Polsce od wielu lat, które prawie zawsze prowadzą firmy i mają rodzinę.

Dla neofity w tym kraju bardzo łatwo jest zgubić się w złożoności regulacyjnej i proceduralnej, która jest jeszcze bardziej skomplikowana przez złożony język.

Introversion, agoraphobia, public spaces phobia. Mental illness, stress. Social anxiety disorder, anxiety screening test, anxiety attack concept. Pinkish coral bluevector isolated illustration

Zatrudnię wewnętrznego księgowego w firmie

Aby przenieść swój pomysł na biznes na polski rynek, zagraniczny inwestor może oczywiście znaleźć uczciwego polskiego księgowego, który biegle posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym, najlepiej własnym.

Po krótszym lub dłuższym szkoleniu, jeśli dana osoba jest zdolna i odpowiednia dla otoczenia Twojej firmy, możesz przydzielić jej pełen zakres zadań administracyjno-księgowych, ale nie zapominaj, że wiąże się to z koniecznością zapewnienia mu odpowiedniego sprzętu z programami i zaktualizowanymi licencjami.

Co więcej, zawsze będzie duże ryzyko, że pracownik będzie chciał lub może zmienić pracę, pozostawiając Cię samemu sobie, przynajmniej do czasu znalezienia zastępstwa. Lub prościej, może zachorować, powodując okresy bezczynności.

Ostatnim, lecz chyba najważniejszym faktem jest to, że wiedza merytoryczna pracownika zawsze będzie mniej aktualna niż grupy osób pracujących w biurze rachunkowym.

Work pressure abstract concept vector illustration. Stress management, work overload, chronic anxiety, physical health, emotional tension, deadline pressure, employee wellbeing abstract metaphor.

Inne firmy księgowe

Możesz również znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe dla swoich potrzeb, ale podstawowym elementem dla inwestora zagranicznego będzie wykwalifikowana kadra ze znajomością języków obcych.

Natomiast dla przedsiębiorców polskich, jak i zagranicznych, fundamentalne znaczenie będzie miało posiadanie biura wyposażonego w odpowiednie oprogramowanie, aktualne i zgodne z obowiązującymi przepisami, takimi jak nasze. 

Nasze ponad dziesięcioletnie doświadczenie nauczyło nas pracować z różnymi sektorami i stale aktualizować się z tą samą prędkością, z jaką zmieniają się przepisy, czy inne biuro rachunkowe będzie w stanie wygrać z naszym stosunkiem jakości do ceny?

Albo

Wybierz nas

Wiele zalet, żadnych wad.

Księgowi i audytorzy naszego zespołu są na bieżąco szkoleni w zakresie zmian legislacyjnych dotyczących praw i obowiązków przedsiębiorcy. Dzięki stałej aktualizacji jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu bardzo profesjonalną obsługę i najwyższy profesjonalizm.

Biuro Rachunkowe Idea oferuje pełen wachlarz usług, towarzysząc Państwu od momentu założenia firmy, poprzez zarządzanie i utrzymanie w trakcie działalności, aż do ewentualnego jej zamknięcia.

Polegając na nas całkowicie eliminujesz ryzyko przestojów związanych z problemami z zarządzaniem czasem lub spowodowanych błahymi przyczynami, takimi jak choroba pracownika.

Zalety współpracy z biurem rachunkowym takim jak IDEA?

Doświadczenie i bezpieczeństwo

osiadamy wieloletnie, poparte sukcesami doświadczenie w świadczeniu usług księgowych. Nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy zapewniają profesjonalną i rzetelną obsługę. Ich wieloletnie doświadczenie, ciągłe doskonalenie wiedzy oraz współpraca z biegłymi rewidentami, doradcami podatkowymi i prawnymi gwarantuje jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług. Dodatkowo nasz dział księgowy posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Kompleksowość i profesjonalizm

Oferujemy kompleksowe usługi prowadzone przez specjalistów z różnych branż, przy współpracy sprawdzonych partnerów biznesowych. Gwarantujemy profesjonalne i zaangażowane wykonanie wszystkich powierzonych nam zadań.

Odpowiedzialność

Nasz dział księgowości przejmuje od naszych klientów odpowiedzialność za prawidłowość i terminowość zobowiązań podatkowych i księgowych, dając w zamian poczucie komfortu płynące ze współpracy z doświadczonym i rzetelnym partnerem.

Indywidualny dobór usług

Zakres naszych usług jest każdorazowo dostosowywany do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Dostarczamy trafne rozwiązania problemów księgowych, kładąc nacisk na doradztwo w podejmowaniu właściwych decyzji biznesowych, wspierając rozwój firmy.

Dollar Hand

Redukcja kosztów i wydatków

Outsourcing księgowego zarządzanego przez nasze biuro generuje niższe koszty niż zatrudnienie wykwalifikowanego personelu. Ponadto nie wiąże się z wydatkami na świadczenia pracownicze ani świadczenia chorobowe i urlopowe. Usługa naszego biura rachunkowego to również opracowanie i wdrożenie optymalizacji podatkowej, która gwarantuje zmniejszenie obciążeń podatkowych.

Dobry księgowy to podstawa biznesu i wie o tym każdy przedsiębiorca.

Zła księgowość może narazić przedsiębiorcę nie tylko na straty, ale także na kary i grzywny.

Nie ryzykuj, zaufaj nam!

Dowiedz się już teraz, jak niewiele może kosztować twój spokój, podczas gdy twoja księgowość jest w rękach profesjonalistów

Nasz kalkulator to narzędzie, dzięki któremu od razu zorientujesz się, jakie są koszty Twojej firmy w oparciu o ilość dokumentów i liczbę pracowników.

Wypełnij formularz, a po wysłaniu od razu otrzymasz wycenę. 

Dowiedz się teraz
Rozpocznij czat
1
Możemy Ci pomóc?
Porozmawiaj z nami
Potrzebuję pomocy?